Historia jaką nas karmią, jest nieprawdziwa

Wątpię, abym był jedynym, który zdaje sobie świetnie sprawę, że historia którą nas uczono, a nawet wątki patriotyczne które nam wpajano, były bardzo często nieprawdziwe, i nierzetelne. Szkoda, że wcale się tak wiele nie zmieniło, a w naszych szkołach, nie uczy się dzieci prawdziwej patriotycznej czy historycznej wiedzy albo postawy, wręcz przeciwnie. Kto dziś opowiada im o żołnierzach wyklętych? O sytuacji w naszym kraju i deportacjach przymusowych? Niemal nikt, oczywiście, są jakieś wątki poruszane w podręcznikach szkolnych, jednak jak one mają być rozwinięte, jak bohaterowie ostatnich stron, czyli czasów współczesnych, do dziś brylują w polityce. Trochę to niedorzeczne, że ludzie, którzy często okłamywali obywateli, dalej sprawują władzę, a prawda na ich temat, wychodzi dopiero po czasie, kiedy nikt chyba nie ma już siły, by walczyć o to, czym jest prawda historyczna. Powoli także, zaczynamy akceptować właśnie taką formę przekazywania informacji, wręcz nie stwarzamy żadnego sprzeciwu, zapominamy o najważniejszych faktach, a najstarsi z nas, nie potrafią opowiadać prawdy, w którą nikt im nie chce wierzyć. Źle się dzieje, jeśli chodzi o historyczny potencjał naszego kraju, jednak jesteśmy tylko jego obywatelami, zbyt dużej mocy, by cokolwiek zmienić nikt z nas nie posiada.

Dodaj komentarz