Historia motoryzacji

Samochody stały się numerem jeden na całym świecie. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie żeby można było poruszać się w inny sposób. Czasy powozów i dyliżansów już odeszły w zapomnienie, bo dzisiejszy człowiek za bardzo się wszędzie spieszy. Motoryzacja rozwijała się bardzo szybko, bo było spore zapotrzebowanie na samochody. My dzisiaj myślimy, że wcześniej samochody miały słabe osiągi i słabe wyposażenie. Porsche w 1900 roku miało samochód elektryczny gdzie wszystkie koła były napędzane silnikami. Czy aby na pewno tak daleko odeszliśmy od tego co było wtedy? Można powątpiewać, że tak jest, ale to już każdy musi sam sprawdzić czy odskoczyliśmy w dzisiejszych czasach daleko od tamtejszej motoryzacji. Dziesiątki lat temu samochodu mógłby jeździć po trzysta na godzinę, ale nie było takiej potrzeby. Nie było dróg, a ludzie nie spieszyli się tak bardzo jak my dzisiaj. Czasy się zmieniły, ale samochód nadal ma silnik, cztery koła, dach, kierownice, a zatem tutaj nie tak dużo się zmienia. W ostatnich latach jakość samochodów jest coraz niższa i jak tak dalej pójdzie będą one jednorazowe. Piękne stare samochody są ozdobą w wielu muzeach. Każdy powinien zobaczyć jak to wszystko się zaczęło przed dziesiątkami lat.

Dodaj komentarz