Historia Polski w zarysie

Historia Polski jest tak bogata, że czyta się ją z podręczników I profesjonalnych książek jak opowieści, w które trudno czasem uwierzyć. Odwaga, honor Polaków był znany I rozpoznawany od wieków, już praktycznie od momentu, kiedy odbył się Chrzest Polski, dzięki któremu nasz kraj rozpoczął swoje oficjalne istnienie na mapach świata. Generalnie historia Polski obejmuje dzieje naszego narodu od X wieku aż do teraz. Początków tej historii należy szukać już za panowania pierwszego historycznego władcy Mieszka I, który to przyjął wspomniany przed chwilą Chrzest I sprawił, że Polska stała się tworem, ustrojem rozpoznawanym przez inne państwa. Warto też wspomnieć o naszym pierwszym prawowitym królu, czyli Bolesławie Chrobrym, który był synem Mieszka I I zrealizował marzenie swojego ojca o koronacji. Innym, kolejnym interesującym wydarzeniem w historii Polski na pewno jest unia z Litwą, dzięki której połączyliśmy wspólne siły I staliśmy się potężnym mocarstwem od brzegu jednego morza do drugiego. Do dzisiaj unia ta jest przedmiotem wielu dyskusji między Litwinami a Polakami, a często nawet przyczyną konfliktów na Litwie – zwłaszcza, jeżeli chodzi o Wilno czy Kowno. Niektórzy są święcie przekonani, że Litwa ze względu na wspólną historię powinna być na stałe włączona do państwa polskiego.