Historia zespołu Paktofonika

Paktofonika to hip hopowy zespół, o którym aktualnie mówi się coraz więcej chociażby ze względu na film „Jesteś bogiem”, którego tematem jest historia zespołu. Paktofonika to grupa, która założona została w roku 1998, a pomysłodawcą założenia był Wojciech Alszer, dziś znany bardziej jako Fokus. Do członkostwa w zespole Fokus zaprosił Sebastiana Salberta, którego więcej osób kojarzy jednak jako Rahima. Członków Paktofoniki było jednak trzech, gdyż do współpracy został zaproszony jeszcze Magik – Piotr Łuszcz. Historia zespołu jest dosyć obszerna, ale najważniejszym jej wydarzeniem było wydanie pierwszej płyty – wydarzenie to miało miejsce dokładnie 18 grudnia 2000 roku. Krążek zatytułowano „Kinematografia” , a znalazły się na nim takie utwory, jak „Jestem bogiem” czy też „Chwile ulotne” dziś postrzegane jako jedne z najlepszych kawałków w dorobku Paktofoniki. Historia zespołu ma również swoje negatywne aspekty. Niewątpliwie najbardziej pesymistycznym z nich była samobójcza śmierć jednego z członków zespołu, Magika, który wyskoczył przez okno swojego mieszkania w Katowicach. Od tamtej pory zespół Paktofonika przestał istnieć, a dwóch pozostałych członków utworzyło zespoł o nazwie Pokahontaz.

Dodaj komentarz