II wojna światowa

W 1939 roku wybuchła II wojna światowa, która z biegiem czasu rozprzestrzeniła się na cały świat, ale oczywiście zaczęła się u nas. Zawsze my musimy odgrywać kluczową rolę w tych wszystkich wydarzeniach i jeszcze ponosić największe konsekwencje. Mielimy podpisane umowy z dwoma zaprzyjaźnionymi państwami, czyli z Francją i Wielką Brytanią. Można by pomyśleć, że w takim towarzystwie nic nam nie groziło, bo nawet jeśli ktoś nas zaatakuje to te państwa szybko nam pomogą. Nic bardziej mylnego nie mogliśmy wymyślić. Zanim wpadliśmy w euforię trzeba było poczytać trochę na temat jest umowy. Wielka Brytania oczywiście nam pomoże, ale żołnierze będą maszerowali z jednej z kolonii jaką wtedy mieli w Afryce, a zatem zanim dojdą to mogą wracać, bo z nas nic nie zostanie. Francja natomiast obiecała, że w ciągu dwóch tygodni jest wstanie nam pomóc. Można to nazwać jedną wielką kpiną, ale co zrobić skoro na dzień dzisiejszy czepiamy się najbardziej Niemców. Co można łatwiej zaakceptować agresora, który od tysiąca lat jest u naszych bram i czeka tylko na okazje czy przyjaciół, którzy w biedzie nas zostawili? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam we własnym zakresie i w oparciu o swoje doświadczenia.

Dodaj komentarz