Interesujące strony o historii

Chociaż istnieje wiele dziedzin naukowych – zarówno tych ścisłych, jak i humanistycznych – mało która z nich cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem, jak właśnie historia. Obok profesjonalnych, wykształconych w tym kierunku historyków, interesują się nią także amatorzy, których przyciąga do niej przede wszystkim rozległość oraz fakt, że poznając historię, łatwiej jest nam poznać nasz świat i zrozumieć reguły nim rządzące, unikając w ten sposób błędów z przeszłości. Historia nie jest jednak jednorodną dziedziną – wyróżnić można bowiem historię powszechną, historię danych krajów, regionów, czy nawet miast. Ta ostatnia dyscyplina cieszy się w niektórych kręgach szczególną popularnością – przede wszystkim dlatego, że łatwiej jest ją poznać głębiej, zwłaszcza jeśli mieszkamy w danym mieście. Dawniej, aby dobrze poznać historię, musieliśmy sięgać po określone książki – chociaż nie było trudno ich zdobyć, to z cała pewnością nie dla wszystkich było to wygodne. Dlatego też z pewnością wielu miłośników różnych odmian historii ucieszy fakt, że w dzisiejszych czasach wiele dla siebie znajdą oni w internecie – istnieje wszak wiele stron na ten temat. Oprócz tego, w telewizji nie brakuje tematycznych kanałów historycznych.
Powinniśmy pamiętać dzieje historyczne naszego kraju

Dodaj komentarz