Najważniejsze wydarzenia w historii Polski

Co można uznać za najważniejsze wydarzenia w historii Polski? Z pewnością warto jest wspomnieć o momencie, w którym Polska stała się oficjalnym państwem na mapach Europy – tym momentem był Chrzest Polski w 966 roku. Kolejnym – konoracja Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski. Oczywiście, warto też wspomnieć o unii polsko-litewskiej, dzięki której staliśmy się mocarstwem. Ważnymi wydarzeniami w historii Polski na pewno były również te związane z przemieszczeniem stolicy najpierw z Gniezna do Krakowa, a potem do Warszawy. O dynastii Wazów też zapomnieć nie wolno – była to ostatnia dynastia, która panowała nad polskimi ziemiami. Mimo, że Polska ma na koncie wiele sukcesów w swojej historii, to również nie możemy zapomnieć o takich wydarzeniach, które niekoniecznie są naszą chlubą – czyli czasy związane z rozbiorami Polski, kiedy to na 123 lata zniknęliśmy z map Europy. W tamtym okresie wielu Polaków wykazało się odwagą i walecznością. Trudno nie stwierdzić, że historia Polski nie sprawia wrażenia – nie tylko na krajanach, ale też na obcokrajowcach. Dzisiaj, dyskutując z wieloma obcokrajowcami, można odnieść wrażenie, że nasza historia jest im czasem lepiej znana niż nam samym, a nasza waleczność jest rozpoznawana w wielu zakątkach świata.