Początki państwa polskiego

Data 966 rok powinna być znana każdemu Polakowi, bo to był przełomowy okres w życiu naszego państwa. Trzeba przyznać, że Mieszko I był sprytnym władcom, ale nie ma go co mylić z królem Polski, ponieważ to dopiero jego syn zasiadł na którego przed śmiercią na tronie. Mieszko I wiedział co się dzieje w ówczesnej Europie i wiedział, że jeśli nie zrobi czegoś dla swojego państwa to prędzej czy później zostanie ono zmiażdżone przez Niemców którzy tylko czekali na to żeby zająć nasze tereny. Jak się okazało najlepszym sposobem na było przyjęcie chrztu, a dlaczego to było dobre posuniecie? W momencie przyjęcia przez nasz kraj chrztu staliśmy się krajem katolickim, a głównie powody najazdów Niemców na nasz kraj to było nawracanie niewiernych. W takim razie teraz zostali Niemcy wybici z rytmu, bo jeśli zaatakowaliby Polskę to papież nie byłby przychylnym takim działaniom, bo jakby nie patrzeć nasz kraj podlegał też jego decyzją. Gdyby dzisiejsi politycy, chociaż w kilku procentach interesowali się tak losem kraju jak wtedy Mieszko I to na pewno żyłoby nam się o wiele lepiej, a co najważniejsze lżej niż teraz. Ówczesna władza to osoby najbardziej niekompetentne z niekompetentnych i nie ma co liczyć, że coś się poprawi.

Dodaj komentarz