Powinniśmy pamiętać dzieje historyczne naszego kraju

Rozumiem, że ktoś może nie znać się na poszczególnych wydarzeniach historycznych, nie koniecznie powiązanych z naszym krajem, czy jego obywatelami. Powinno się jednak posiadać minimalną wiedzę, na temat historii własnego państwa, tego jestem pewien, inaczej nie jesteśmy osobami, które kultywują tradycję poprzednich pokoleń. Do ich zadań, tak samo jak naszych, należało przede wszystkim, pamiętanie o wydarzeniach historycznych, i zapisywanie ich na kartach wielu ksiąg, czy przekazywane były z ust do ust, czasem po prostu inaczej nie można było działać. W czasach dzisiejszych, jestem niemal pewien, że wiele osób, nie ma zielonego pojęcia, kiedy wydarzyły się najważniejsze wydarzenia dla naszego kraju, oczywiście z uwzględnieniem dnia i roku. Pojawiają się zazwyczaj bardzo niezrozumiałe i nierzetelne informację, a prawda jest taka, ze zapominamy jak ważna jest historia naszego kraju, odrzucając ją na swój sposób. Zamiast podtrzymywać wysoką wartość historyczną naszego kraju, staramy się ten potencjał odrzucić, ewentualnie nie docenić, a nawet zminimalizować. W ten sposób nie uda się jednak podtrzymać tradycji historycznych, ewentualnie zapomnimy o tym, co miało miejsce, i odegrało bardzo kluczową rolę, dzięki czemu, żyje nam się wszystkim tak dobrze.

Dodaj komentarz